V petek, 8. aprila 2022, se je z državnim tekmovanjem, ki je potekalo na osnovni šoli Leskovec pri Krškem, zaključil letošnji ekokviz.

Med šestintrideset najboljših tekmovalcev v državi, so se po prvem delu državnega tekmovanja, ki je potekalo 11. marca letos, uvrstili tudi trije naši učenci:  Laura Kostrevc iz 6. b, Hubert Pirc Salamon iz 6. c in Maša Praznik iz 8. c.  V drugem delu državnega tekmovanja so se pomerili v hitrih prstih iz štirih vsebinskih sklopov: gozd in gozdarstvo v Sloveniji; ekosistemi; električna energija; biotska pestrost in podnebne spremembe. Tudi na ustnem delu tekmovanja, ki je potekal v živo, so se naši tekmovalci ob  veliki podpori in  glasnem navijanju svojih sošolcev in prijateljev,  odlično izkazali. Laura je osvojila 3. mesto, Maša 5. mesto in Hubert 7. mesto.

Iskrene čestitke!

Mentorica Melita Blatnik